This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
Strona Główna Września 18 2020 09:45:44
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaNasz Patron
Inicjatorką wyboru patrona przedszkola, była pani dyrektor Marzanna Kupniewska. To ona wysunęła pomysł, aby patronem została bliska dzieciom postać z bajki - Czerwony Kapturek.
Przygody tej małej bohaterki opisywane były przez wielu autorów i znane wielu pokoleniom. Wszystkie bajki i baśnie o Czerwonym Kapturku, zawsze bogato ilustrowane, pobudzają wyobraźnię dzieci. Ta mała dziewczynka z gorącym sercem, jest otwarta na krzywdę innych. Młody czytelnik - przedszkolak - może identyfikować się z jej postacią. Uczy się od niej szacunku wobec dorosłych i dokonywania właściwych wyborów, co jest niezwykle ważne w życiu każdego człowieka. Czerwony Kapturek i jego niezwykłe przygody pozwalają bliżej przyjrzeć się światu przedszkolaka, zrozumieć go i dostrzec, że rzeczy, które często nam dorosłym wydają się błahostką, dla dziecka są ważne, trudne, urastają do rangi problemów. W świecie bajkowym istnieje wyraźny podział na dobro i zło, szlachetność i niegodziwość, piękno i brzydotę. Ten świat jest bliski dzieciom. Baśnie, bajki, bajeczki, są narzędziem służącym nadrzędnemu celowi jakim jest edukacja. Pomagają bowiem w wprowadzaniu różnych treści wśród dziecięcego śmiechu i zabawy, a przy tym odgrywają istotną rolę w kreowaniu osobowości przedszkolaka. Kontakt z książką jest doskonałą szkołą uczuć - miłości, odpowiedzialności, troski, które stają się warunkiem późniejszego prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
Dlatego powinnością dorosłych jest rozbudzanie w dzieciach motywacji do sięgania po książkę, gdyż będzie ona wkrótce nieodłącznym towarzyszem w ich dalszym działaniu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone