This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
Strona Główna Września 18 2020 08:21:14

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Objawy

Wytyczne przeciwpandemiczne GIS

MIKOŁAJKI

6 grudnia każdego roku to ważna data w kalendarzu. Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedza dawno oczekiwany gość – Mikołaj. Dzieci prezentują przed nim swoje umiejętności artystyczne , a Mikołaj wręcza drobne upominki. Jest również czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

• Mikołajki w Przedszkolu.
  • Harcerskie Zwyczaje Bożonarodzeniowe

Dnia 3 grudnia dzieci brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Hufiec ZHP w Sierpcu w Ratuszu Miejskim. Tematem warsztatów było wykonywanie ozdób choinkowych.Radosne i pełne wrażeń przedszkolaki, wracały z wykonanymi własnoręcznie ozdobami do placówki, aby zawiesić je na choince.
    Dziękujemy za zorganizowanie warsztatów Komendantowi hm. Sławomirowi
    Szałkuckiemu, hm. Jadwidze Lisickiej oraz hm. Hannie Kowalskiej - koordynatorce programu.

• Harcerskie Zwyczaje Bożonarodzeniowe - Zbióra edukacyjna.

• WIECZÓR ANDRZEJKOWY

30 listopada to nie tylko okazja do wspólnej zabawy ale przede wszystkim do wróżb. Tym razem w Świat Magii wróżb andrzejkowych wprowadziły przedszkolaków uczennice z Miejskiego Gimnazjum w Sierpcu. Wśród nich były cyganki, wróżki, które przepowiadały przyszłość, wróżyły z kluczy, butów czy lanego wosku. Przepowiednie wywołały wiele emocji i prawdziwego szczęścia na twarzach dzieci.

• Wieczór Andrzejkowy.
  • 11 LISTOPADA

Szacunek do historii , kształtowanie właściwych postaw patriotycznych to jedna z wielu treści programowych realizowanych w naszym przedszkolu. Stąd udział dzieci z Gromady Zuchowej "LEŚNE JAGÓDKI" w obchodach rocznicy 11 listopada pod pomnikiem Ofiar Katynia.

• Święto Niepodległości - 11 listopada

• Teatrzyk „Uratujmy Krainę Baśni”.

Kolejne spotkanie z aktorami. Tym razem zawitał do nas teatr "Magik" z Białegostoku. Jego aktorzy przedstawili bajkę "Uratujmy Krainę Baśni".

Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się kultury odbioru utworów literackich i właściwych zachowań podczas ich trwania.

• Teatrzyk „Uratujmy Krainę Baśni”.
  • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W trosce o bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne dzieci staramy się wpajać im zasady właściwego postępowania w różnych sytuacjach, uczymy sposobów radzenia sobie w momencie zagrożenia zdrowia. Tradycją naszego przedszkola stały się spotkania z policjantem, który przestrzega przed sytuacjami niebezpiecznymi, daje rady i wskazówki jak ich uniknąć, przybliża zasady ruchu drogowego i uczy sposobów ich przestrzegania.

• Spotkanie z policjantem

• DZIEŃ NAUCZYCIELA

Obchody tegorocznego święta Edukacji Narodowej były okazją do złożenia życzeń wszystkim pracownikom przedszkola. Uświetnił je występ dzieci oraz obecność przedstawicieli Urzędu Miasta. Wręczono nagrody Burmistrza i Dyrektora dla najbardziej zasłużonych pracowników placówki.

• Dzień Nauczyciela

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka kończy proces adaptacyjny dzieci i rodziców w naszym środowisku , jakim jest przedszkole . Uroczystość odbyła się w październiku . Dzieci zaprezentowały umiejętności nabyte w ciągu pierwszych tygodni pobytu w przedszkolu – recytowały wiersze, śpiewały piosenki.

Samej ceremonii pasowania dokonała pani dyrektor – dotykając długim ołówkiem ramienia każdego przedszkolaka , wypowiadając stosowną formułkę. Dzieci otrzymały również pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

• Pasowanie na przedszkolaka
  • Teatrzyk "Pirat Alonzo"

Poznawanie utworów literatury dziecięcej, to nie tylko kontakt z książką. Nasze przedszkolaki oglądają również przedstawienia w wykonaniu aktorów z całej Polski. We wrześniu gościł w przedszkolu Teatr Za Jeden Uśmiech z Krakowa ze sztuką " Pirat Alonzo".

• Teatrzyk "Pirat Alonzo".
  • Strona 76 z 76 << < 73 74 75 76