This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
Strona Główna Września 18 2020 09:59:35
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaJak przedszkolaki wiosnę przyśpieszyły...
Chociaż za oknami jest jeszcze dość ponuro i szaro przedszkolaki ze wszystkich grup zatęskniły za zielenią, słońcem i zabrały się za urządzanie kącików przyrody w salach. Najpierw odbyły się wycieczki do sklepu ogrodniczego, gdzie została zakupiona ziemia, nasiona, sadzonki, słowem wszystko co potrzebne do założenia małego ogródka w sali. Następnie dzieci przystąpiły do działań praktycznych czyli wysiewu, sadzenia, podlewania i pielęgnacji. Dzięki temu wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny - 21 marca w naszym przedszkolu będzie zielono i słonecznie.
Galeria Zdjęć
"Dzieciaki Mleczaki"
To już kolejny rok, odkąd nasze przedszkolaki uczestniczą w projekcie edukacyjno-informacyjnym "Dzieciaki Mleczaki", którego celem jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Dlatego też 6-latki wzięły udział w cyklu zajęć pt. "Skąd bierze się mleko?" oraz "Mleczny mikroświat". Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi oraz jaką drogę pokonuje mleko z gospodarstwa wiejskiego do sklepu. Dowiedziały się, jak powstają dziury w serze oraz jakie witaminy i mikroelementy znajdują się w produktach mlecznych. Wspólnie degustowały poznane produkty mleczne oraz stworzyły samodzielnie jogurt owocowy.
Galeria Zdjęć
Zaszczepianie u dzieci zamiłowania do książek
Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy o świecie, a jej częste czytanie znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wiek przedszkolny to czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Z tej okazji dzieci zaprosiły do naszego przedszkola dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej - panią Monikę Stańczak, która przyniosła z biblioteki wiele interesujących książek. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały czytanych im pozycji literatury dziecięcej m.in. "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?", "Krowa Matylda, która nie chciała się myć", "Mogę być w Waszej paczce?", "Maleńki Pirat", "Łukasz ratuje misia". Aby umilić czytanie bajek zaprosiliśmy do przedszkola mamy i babcie naszych milusińskich. Wszystkie panie chętnie przybyły, aby przeczytać dzieciom bajki, a tym samym zachęcić naszych najmłodszych do sięgania po książki. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek, baśni i wierszyków przez zaproszonych gości, na których zawsze oczekiwali z niecierpliwością. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Puiblicznej w Sierpcu oraz wszystkim mamom i babciom za poświęcony nam czas.
Galeria Zdjęć
Oficjalne wręczenie oczyszczaczy powietrza
6 lutego, w czwartkowe popołudnie odwiedzili nasze przedszkole przedstawiciele Urzędu Miasta wraz z panem burmistrzem Jarosławem Perzyńskim, którzy przekazali oczyszczacze, dzięki którym dzieci będą mogły oddychać powietrzem wolnym od zanieczyszczeń. Dziękujemy!
Galeria Zdjęć
Wyróżnienie dla Wiktora
Wiktor S. z naszego przedszkola z grupy 5 - latków otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Stroiki i inne ozdoby bożonarodzeniowe", którego organizatorem było Miejsko - Gminne Przedszkole w Drobinie. Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć w twórczości artystycznej.
Galeria Zdjęć
Cóż to był za bal...
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w środę, 29 stycznia w naszym przedszkolu, gdzie odbył się "Bajkowy Bal Karnawałowy u Czerwonego Kapturka". Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, skokach w workach. Niezwykłą niespodzianką dla przedszkolaków były wielkie, chodzące maskotki oraz zamykanie w bańce. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom naszego wychowanka Alana z grupy 6- latków, dzięki którym dzieci mogły poczuć magię balu oraz pani Marcie z "Bajeczny Świat - Animacja czasu wolnego", która również umiliła czas naszym pociechom. Serdecznie dziękujemy i nie możemy doczekać się kolejnego balu.
Galeria Zdjęć
Warsztaty kodowania i robotyki
Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym naszych wychowanków zaprosiliśmy do naszego przedszkola p. Agnieszkę Tomaszewską oraz p. Aleksandrę Rogowską, które wprowadziły sześciolatki w świat kodowania oraz robotyki. Dzieci podczas zabawy poznały podstawowe zagadnienia programistyczne. Zaprezentowane zabawy logiczne stanowiły dobry trening umysłu rozwijając nie tylko spostrzegawczość i pamięć, ale przede wszystkim logiczne myślenie. Przedszkolaki miały możliwość zakodowania toru dla prawdziwego robota "OZBOTA" oraz obserwowania efektu wspólnej pracy.
Galeria Zdjęć
"Shrek" - baśń o tolerancji
Dnia 28.01.2020. we wtorkowy poranek przedszkolaki z grupy 5 i 6 - latków wybrały się do CKiSZ-u na przedstawienie teatralne "Shrek - baśń o tolerancji" w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Profilaktycznego "ALERT". Dzieci na kilkadziesiąt minut przeniosły się w świat zaczarowanego "Baśniogrodu" emocjonalnie reagując na przygody zielonej postaci - "Shreka" oraz jego przyjaciół. Teatralna uczta była dla przedszkolaków lekcją tolerancji oraz zachętą w wiarę we własne możliwości.
Galeria Zdjęć
Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się każdemu dziecku z ciepłem, miłością, zabawą, a zatem z wszystkim, co miłe. Dlatego też dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków. Przedszkolaki od samego rana wyczekiwały na zaproszonych gości, którzy mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla Nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem swoich wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. W przepięknej scenografii i wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki złożyły Babciom i Dziadkom życzenia, wręczyły upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość i cierpliwość. Były to wyjątkowe uroczystości pełne uśmiechu, radości i wzruszeń.
Galeria Zdjęć
75. rocznica wyzwolenia miasta Sierpc spod okupacji niemieckiej
Dnia 20 stycznia kontynuując tradycję w naszym przedszkolu dzieci z najstarszej grupy zapaliły symboliczny znicz oraz złożyły kwiaty pod pomnikiem „Żołnierzom września 1939 i Armii Krajowej w hołdzie“. Sześciolatki minutą ciszy złożyły hołd poległym sierpczanom oraz uczciły wyzwolenie miasta Sierpc spod niemieckiej okupacji.
Galeria Zdjęć
Wizyta u Zegarmistrza
W ramach podsumowania zajęć tygodniowych o zegarach, dzieci z grup 4 i 5 - latków wybrały się na wycieczkę do zegarmistrza. Pan zegarmistrz zaprezentował nam zegary z kukułką, na rękę, kieszonkowe, ścienne itp. Opowiadał różne ciekawostki na temat zegarów, odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci, a także pokazał narzędzia, jakimi posługuje się w swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca ta wymaga dużo cierpliwości i precyzji. Po powrocie do przedszkola dzieci podzieliły się wrażeniami z wycieczki wykonując prace plastyczne.
Galeria Zdjęć
Strona 2 z 76 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone