Strona Główna Lipca 03 2020 13:05:48
Sprawozdania finansowe

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Miejskim Przedszkolu Nr 4 im. Czerwonego Kapturka w Sierpcu
W tygodniu poprzedzającym oficjalne zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pożegnanie 6-latków kończących pierwszy etap edukacji oraz zakończenie roku szkolnego dla pozostałych przedszkolaków.
Tym razem, w przeciwieństwie do lat poprzednich uroczystości odbyły się w ogrodzie przedszkolnym, indywidualnie dla każdej grupy z zachowaniem środków ostrożności dotyczących pandemii Covid-19. W kameralnej atmosferze, po raz ostatni dzieci z grupy 6-latków zatańczyły polski taniec narodowy ,,Polonez” prezentując swoje umiejętności taneczne. Pani Dyrektor Marzanna Kupniewska pogratulowała wszystkim starszakom uzyskania promocji do klasy pierwszej, podziękowała zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom za wkład i wytrwałość w realizacji zdalnego nauczania w domu. W ramach niespodzianki, rodzice starszaków przygotowali dla dzieci lodowy poczęstunek, który wywołał szerokie uśmiechy na twarzach dzieci.
Pani Dyrektor oraz wszystkie nauczycielki ciepło pożegnały swoich wychowanków ze wszystkich grup oraz życzyły im ciekawych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom z książką, zabawkę oraz słodkie upominki. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

Galeria Zdjęć
Wiosennie i kolorowo wokoło naszego przedszkola
Wiosna na dobre zawitała do przedszkola, a wraz z nią w naszym ogrodzie pojawiły się bajkowe postacie. Mimo nadal obowiązujących restrykcji jesteśmy pełni nadziei, że po wakacjach spotkamy się znowu w pełnym składzie, by wesoło bawić się i uczyć. Tymczasem pozdrawiamy wszystkich naszych przedszkolaków i gorąco zapraszamy na nasze strony internetowe do edukacji online.
Galeria Zdjęć
Efekty pracy naszych przedszkolaków podczas pandemii koronawirusa
W czasie pandemii koronawirusa nie mogliśmy być razem w przedszkolu. Materiały do edukacji nasze Panie przesyłały zdalnie. Zadaniem dzieci i ich rodziców było wykonanie polecanych rodziców.
Jako owoc tej współpracy online powstały Wasze przeżycia i wspomnienia przelane na kartki papieru, którymi chętnie się dzieliliście.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.
Poniżej zamieszczamy efekty pracy naszych wychowanków.
Grupa 3-latków
Grupa 4-latków
Grupa 5-latków
Grupa 6-latków
Wycieczka do sklepu zoologicznego
W tygodniu poświęconym tematyce związanej ze zwierzętami, przedszkolaki z grupy 3-latków wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego "Agama". Celem tej wyprawy było rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt a także ich bezpośrednia obserwacja. Na miejscu czekał na nas pan, który wprowadził nas w świat zwierząt i przybliżył ich zwyczaje, tryb życia i odżywiania. Dzieci podziwiały kolorowe rybki, a także gryzonie - chomiki, szczurki, króliki i świnki morskie. Jednak największe zaskoczenie i wrażenie wywarł na nas widok żywego węża zbożowego, kolczastego jeża, a nawet pająka! Przedszkolaki obejrzały także różnorodne akcesoria dla małych i dużych zwierząt. Każde dziecko teraz wie, że opieka nad zwierzakami to trudna i odpowiedzialna praca.
Dzień Kobiet inaczej
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kreatywnych prowadzonych przez firmę "Bajeczny Świat - animacja czasu wolnego". Najmłodsze dzieci wykonały musujące kule do kąpieli, a 4 i 5-latki tworzyły fantazyjne obrazy malowane na wodzie techniką - Ebru. Dzieci z najstarszej grupy przeniosły się do mydlanej cukierni i wykonały mydlane babeczki. Dodatkową atrakcją tego dnia dla dzieci w grupie 4-latków było złożenie życzeń oraz wręczenie drobnego upominku przez chłopców wszystkim dziewczynkom. Ten dzień był dla nas pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Miłym zakończeniem dnia była wizyta Starosty Sierpeckiego - Pana Mariusza Turalskiego, który odwiedził nasze przedszkole, aby złożyć wszystkim Paniom życzenia oraz wręczyć kwiaty.
Galeria Zdjęć
Jak przedszkolaki wiosnę przyśpieszyły...
Chociaż za oknami jest jeszcze dość ponuro i szaro przedszkolaki ze wszystkich grup zatęskniły za zielenią, słońcem i zabrały się za urządzanie kącików przyrody w salach. Najpierw odbyły się wycieczki do sklepu ogrodniczego, gdzie została zakupiona ziemia, nasiona, sadzonki, słowem wszystko co potrzebne do założenia małego ogródka w sali. Następnie dzieci przystąpiły do działań praktycznych czyli wysiewu, sadzenia, podlewania i pielęgnacji. Dzięki temu wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny - 21 marca w naszym przedszkolu będzie zielono i słonecznie.
"Dzieciaki Mleczaki"
To już kolejny rok, odkąd nasze przedszkolaki uczestniczą w projekcie edukacyjno-informacyjnym "Dzieciaki Mleczaki", którego celem jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Dlatego też 6-latki wzięły udział w cyklu zajęć pt. "Skąd bierze się mleko?" oraz "Mleczny mikroświat". Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi oraz jaką drogę pokonuje mleko z gospodarstwa wiejskiego do sklepu. Dowiedziały się, jak powstają dziury w serze oraz jakie witaminy i mikroelementy znajdują się w produktach mlecznych. Wspólnie degustowały poznane produkty mleczne oraz stworzyły samodzielnie jogurt owocowy.
Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>